Blog

Būsto interjeras “Vandenio namai“

 

 

Svarbiausia užduotis kuriant interjerą buvo funkcionaliai perplanuoti atsainiai pastatytą sublokuotą daugiabučio pastato interjerą. Medžiagos ir spalvos parinktos atsižvelgiant į užsakovo zodiako ženklą – jis yra vandenis, kuris pasižymi tuo, kad interjere nori matyti neįprastus sprendimus, taikomus naujus apšvietimo elementus ir dekorą. Būstas skirtas jaunai šeimai.

1_svetaine_silvija_grendiene

Tik įėjusi į erdvę, kurioje teko darbuotis, radau loginės sekos neturintį išplanavimą. Kiek teko dirbti su kotedžų interjerais, tai metu akmenį į statytojus – išplanavimas būna toks atsainus, negalvojant apie žmogų, kuris ten gyvens, kad net liūdna dėl tokio požiūrio į darbą ir verslą. Laimei, bendradarbiaujant su darbų vykdytoju ir konstruktoriumi buvo rasti nauji sprendimai padėčiai ištaisyti:  išgriautos prie laiptų esančios kolonos, kurios sudarė vaizdą, lyg namuose stovėtų milžiniška taburetė J , buvo ardytos ir naujai formuojamos sienos –  pirmame aukšte vonios kambarys,  prailginta siena krosnelei ir televizoriui, suformuota ištisinė koridoriaus siena, keli langai padidinti – suformuoti iki pat grindų. Užsakovas ryžosi tokiems pasikeitimams, nes savo pasiūlymus mokėjau argumentuoti, o jis suprato kiek iš to gaus apčiuopiamos naudos žvelgiant į tolimesnę kokybiško gyvenimo perspektyvą.

2_svetaine_silvija_grendiene

Krosnelė sužavėjo lengva konstrukcija, spalva ir forma, beje, šis „Jotul“ gaminys yra laimėjęs „Red Dot“ apdovanojimą.

3_svetaine_silvija_grendiene

Erdvės dekoravimui pasirinkome geometrines medžio fanieruotės formas, kurios yra prasideda nuo koridoriaus, „plaukia“ link svetainės, prie židinio.

4_valgomasis_silvija_grendiene

Valgomojo zonoje – žalsva dekoratyvinė detalė su integruotu apšvietimu nuo sienos ant lubų, suteikia erdvei spalvos ir tam tikros nuotaikos. Svetainėje esantis kilimas parinktas taip, kad derėtų su kavos staliuku, lubiniu šviestuvu, sofos gobelenu, krosnele. Virš sofos labai tiktų abstraktus paveikslas.

5_laiptai_silvija_grendiene

6_svetaine_silvija_grendiene

7_laiptai_silvija_grendiene

Laiptų konstrukciją jau radau išbetonuotą. Pasiūliau medžio apdailą su metalo elementais ir integruotu apšvietimu, o spalvinę gamą derinant prie interjero. Šiuo atveju laiptai  man asocijuojasi su muzikiniu instrumentu, galbūt kanklėmis, mat turi „stygas“ ir „sraigtelius“, regis atsistotum ir pagrotum 🙂

8_virtuve_silvija_grendiene

9_virtuve_silvija_grendiene

Projektuojant virtuvę kilo įvairių minčių, buvau sugalvojusi 6 variantus, pasirinkome tą, kurį dabar matote. Virtuvę puošia galingas, apvalainas  gartraukis, kuris gerai dera su svetainėje esančia krosnele, kavos staliuku tiek savo spalva, tiek forma.

10_vonia_silvija_grendiene

Pirmo aukšto vonios kambaryje pasiūliau padidinti langą iki pat grindų, taip šioje patalpoje atsirado daugiau natūralios dienos šviesos. Čia vis dar trūksta veidrodžio.

11_laiptine_silvija_grendiene

12_laiptine_silvija_grendiene

13_laiptine_silvija_grendiene

Antro aukšto aikštelėje apšvietimą sugalvojau nestandartinį – led šviestuvėliai išmėtyti per visą erdvę, šviesa minkšta ir nuosaiki, o laiptinės lubose parinkome puošnų šviestuvą.

14_vonia_silvija_grendiene

15_vonia_silvija_grendiene

Nors antro aukšto vonia viso labo 7m², tačiau sėkmingai pavyko sutalpinti: vonią, dvigubą praustuvą, spintelę, dušo kabiną, gyvatuką, unitazą su bidete. Veidrodis yra su integruotu apšvietimu, radio, termometru, usb jungtimis prie įrenginio, taigi galima smagiai leisti laiką su muzika.

Likusios namo erdvės nėra eksponuojamos.

eskizas2eskizas1

Svetainės ir laiptinės eskizas

svetaine1

 

Čia matote svetainės zoną, atkreipkite dėmesį, jog išgriautos kolonos, prailgina siena svetainėje, taip pasiektas geresnis baldų išdėstymas. Langas išpjautas didesnis iki pat grindų-labiaus dera su kitais erdvėje esančiais langais, daugiau šviesos.laiptine3

 

Laiptinės zona

virtuve1

Laiptų dizainas prasidėjo nuo šios betoninės konstrukcijos

dusas

Pirmo aukšto wc atrodė taip…

laiptine1

Laiptinė

 

 

3 Comments

 1. Olga

  Silvija, sveikinu! Nerealus projektas!! ) jei nepaslaptis, kur pirkot stalo ir kedziu komplekta svetainei?

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Laba diena,

   “Sandu Comfort”.

   • olga

    aciu!

Leave a comment