Blog

Buto interjeras “Kaip iš bjauraus ančiuko į gulbę pavirto”

virtuve

Jauna pora įsigijo labai apleistą butą, senos statybos name, kurio bendras plotas sudaro 50m² (fotografijas prieš pasikeitimą žiūrėkite straipsnio apačioje)

Turėdami savo viziją, užsakovai  tikėjo, kad ją galima įgyvendinti  ir nuosekliai papasakojo kaip įsivaizduoja savo namus: jie turi būti šiuolaikinio stiliaus, neperkrauti (dėl to gali atsisakyti kai kurių daiktų), užsiminė, jog nori juodai balto interjero .

svetaine

Interjero dizainerio darbas yra ne tik realizuoti tai ko nori užsakovai, bet ir patarti praktiniais klausimais žvelgiant į ateitį: kur sutalpinti lauko drabužius ir avalynę? Kur laikyti dulkių siurblį ir valymo priemones? Kur kabinti drabužius bei kitus buičiai reikalingus daiktus? Kas būtų, jeigu gimtų mažylis? Kaip patogiai gaminti maistą ir kur pavalgyti? Žodžiu, bute turėjo koja kojon žengti praktiškumas ir estetika. Mano giliu įsitikinimu, kurti interjerą juoda-balta, nėra labai originalu, tiesiog tai klasikinės spalvos, kurias pasirinkdamas niekad neprašausi pro šalį, jų derinys yra tikrai griežtas, todėl pasiūliau minkštesnių tonų : „grafito“, „antracito“, „taupe“ (rusvai pilka) maišant su dramblio kaulo, grietinėlės spalvomis. Toks interjeras yra labiau išieškotas, minkštesnis, jaukesnis. Visoje bendroje prieangio-gyvenamojo kambario ir virtuvės zonoje tėra tik vienas langas, todėl pasirinkome šviesų interjero koloritą su kontrastingomis detalėmis.

prieskambaris

Prieangį – koridorių – svetainę –valgomajį – virtuvę pasiūliau kaip vientisą erdvę, kuri apjungiama tuo pačiu koloritu ir stiliumi  ( taip sutaupoma vietos).

svetaine 001

Vaizdas žiūrint iš svetainės zonos į prieangį.

Prie koridoriaus zonos spintos, kuri skirta lauko drabužiams ir avalynei, priderintas televizijos baldas su dekoratyvine sienos plokšte ir keliomis šviečiančiomis lentynomis.

gyvenamasis kambarys

Vaizdas žiūrint iš prieangio į gyvenamąją erdvę, kuri sujungta su virtuve. Visame bute naudojome įtempiamas blizgias lubas, kad vizualiai padidinti nedidelį patalpos aukštį.

virtuve 1

Virtuvės baldai turėjo būti elegantiški ir darniai įsilieti į svetainę, kurią nuo sofos skiria pusbaris – jis tarnauja kaip valgomasis stalas.

virtuve 2

Pasiūliau virtuvei gartraukį kaip ryškų interjero akcentą, kurio forma suderinta su kėdžių apvalumais, svetainės staliukais, lubiniais šviestuvais. Tarp pusbario ir virtuvės atstumas apskaičiuotas toks, kad būtų patogu šeimininkauti.

kede

Gartraukio forma suderinta su kėde 🙂

miegamasis

Miegamajame lova patalpinta į spintos nišą, kurios šonuose sumontuoti šviestuvėliai. Viršutinėje spintos dalyje galima laikyti sezonius, rečiau naudojamus daiktus.

miegamasis 001

Tam, kad užsakovai turėtų talpius baldus drabužių susidėjimui, teko atsisakyti standartiškai prie lovų statomų spintelių, tačiau suprojektavau stalčius, kuriuose galima laikyti įvairius daiktus. Lentynos ir stalčiai, esantys priešais lovą yra tarsi „kabantys ore“ , šį mano sumanymą įgyvendino baldininko ir meistrų komandos bendradarbiavimas kartu.

nisa

Storose kapitalinėse sienose, kurių gylis apie 70cm, meistras atsitiktinai aptiko ertmę (gaila, kad jokio lobio ten nebuvo 🙂 ), kurią sėkmingai išnaudojome miegamojo pusėje. Sukurta niša tapo puošmena fotografijoms.

vonia

Vizualiam erdvės didinimui per visą sienos plotį įmontuotas veidrodis.

dusas

Suprojektuota didelė dušo kabina, kurioje gali praustis net du žmonės vienu metu patogiai pasiimdami higienos priemones čia pat suformuotoje nišoje.

mazas kambarys

Mažytis kambarėlis, kuris šiuo metu tiesiog svečių, o ateityje gali būti vieno vaiko kambariu.

Būsto įrengimo metu buvo atlikti labai svarbūs ir nemažai pinigų kainuojantys darbai: sienų, grindų ir lubų griovimas, naujų formavimas, radiatorių, vamzdyno, elektros instaliacijos, langų, durų keitimas, ventiliacijos visame bute sukūrimas, sienų lyginimas. Norit turėti tokius radikalius pasikeitimus būtinas geras finansinis pasirengimas ir didelė didelė kantrybė.

prieskambaris

vonia

tualetas

koridorius

durys

virtuve

virtuve 1

miegamasis

miegamas

svetaine 1

svetaine 2

svetaine

Mano darbo pradžia (žr. foto viršuje)

Interjero dizainerė

Silvija Grendienė

8 Comments

 1. Kristina U.

  Labai jauku, grazu. Puikus darbas. Gal galetumete i el. pasta man parasyti kokia ventiliacijos sistema pritaikete.

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Sveiki, Kristina,

   Vedinimo sistema pasirūpino darbų vadovas. Jis prie natūralios ventiliacijos šachtos padarė įvadus į vonią, miegamajį ir virtuvės zoną (išvedžiojo taip vadinamas “žarnas”), kad būtų oro padavimas ir ištraukimas.

 2. Ausra

  Sveiki, sakykit prasau koks vonios plotas? Stalvirsis marmuro?

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Sveiki, vonios plotas 4.5m2. Staviršis lamintuotas.

 3. Katazina

  Sveiki, gal pasakytumete, kur buvo pirktos vonios plyteles? Arba kokios firmos jos?

  Dekoju

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Laba diena, plytelės pirktos “Medžio centre”, “išpardavimų” skyrelyje.

 4. Gaika

  Laba diena,norejau pasiteirauti, ar lova esanti miegamajame, tai sienine lova? T.y. reikalui esant ji pasikelia ir telpa i esanti tarpa spintoje?

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Sveiki, tai yra yra įprasta, o ne pasikelianti lova.

Leave a comment