Blog

Buto interjeras “Kava, kakava, pienas ir šokoladas”

svetaine 001

Šioje temoje noriu skaitytojams kaip įmanoma kuo detaliau papasakoti apie interjero kūrimui reikalingą biudžetą, nes būtent vienas iš interjero dizainerio darbų yra užsakovui pagelbėti racionaliai išleisti kiekvieną litą.

Į mane kreipėsi jauna šeimyna, kad padėčiau įsikurti naujos statybos, su daline apdaila bute, kurio bendras plotas – 72m².  Darbas prasidėjo nuo pokalbio kokie yra šeimos poreikiai: bendroje gyvenamojoje erdvėje turėjo būti virtuvė, valgomasis, svetainė, darbo vieta. Koridoriuje – kaip įmanoma kuo talpesnės sieninės spintos. Bute buvo pilnai įrengtas vonios kambarys, jame tetrūko vonios baldų, veidrodžio ir apšvietimo prie jo. Užsakovė norėjo kaip įmanoma kuo šviesesnio interjero su tamsiomis detalėmis (kontrasto principas). Itin didelė žmonių dalis nori pastelinių, kakavinių, dramblio kaulo, maišyto su rudais tonais interjero. Taip pat originalūs, vienetiniai, rankų darbo gaminiai yra gerokai brangesni, todėl kuriant interjerą reikia labai atsižvelgti į žmogaus finansinį potencialą.

valgomasis 002

Apsilankiusi bute ir atidžiai įvertinusi situaciją supratau, kad pakankamai primityviai išvesta elektros instaliacija, kurią vertėtų tobulinti (bendrosios 46m² erdvės lubose tebuvo du elektros įvadai. Gerai, kad ne vienas – bandžiau save guosti 🙂 ) . Esama sienų spalva kėlė slogią nuotaiką, būtinai reikėjo perdažyti. Paklotas parketas, buvo pakankamai neblogos kokybės, o esančias duris reikėjo pakeisti. Nors pasiūliau radikalų erdvės perplanavimą, to padaryti užsakovai nesiryžo dėl ribotų finansinių išteklių, reikėjo taikytis prie esamos situacijos.

virtuve 003

Atsižvelgiant į užsakovės pageidavimą, virtuvės baldų 2/3 plotui parinkau labai įdomią išraiškingą, didelių bangų su švelniu perlamutru, dramblio kaulo baldinę plokštę.

virtuve 004

Viršutines spinteles iš blizgios tamsiai rusvai – pilkšvos plokštės, kuri spalviškai suderinta su tamsiu stikliniu valgomojo stalo paviršiumi.

valgomasis 005

Kėdės gobelenas yra pakankamai atsparus valymui, dėmėms. Man labai patiko audinio spalvinė gama, kuri švelniai įsipina į interjero koncepciją, suderinau su užuolaidomis.

svetaine 007

Tarp langų esantį plotą išnaudojome darbo stalui

 svetaine 008

Svetainės baldai ir darbo stalas buvo gaminami iš tų pačių medžiagų kaip ir virtuvės baldai, norėjosi kaip į Foto įmanoma kuo lengvesnių formų, bet tuo pačiu, kad būtų funkcionalūs, talpūs.

Kavos staliuko aukštis gali reguliuotis, tapti aukštesnis – žemesnis

 valgomasis 009

koridorius 011

koridorius 010

Koridoriaus spalvinė gama tokia pati kaip gyvenamosios erdvės, turėjo būti išlaikytas vientisumas.

miegamasis 012

Miegamojo sienų spalva buvo pakankamai graži, lengva, švelni, tinkama poilsio atmosferai. Užuolaidoms parinkau lengvą violetinio atspalvio dieninį tinklelį, naktinis audinys – žalsvame fone violetiniai lenktų formų augaliniai motyvai.

Užsakovė pati išsirinko tamsią vaikišką lovytę, prisiderindama prie miegamojo baldų, šaunuolė!

miegamasis 013

Jeigu atkreipsite dėmesį, lubose  esantis  šviestuvas taip pat žalsvas ir lenktų augalinių motyvų.

patalpa 017

patalpa 016

patalpa 014

patalpa 015

Darbo pradžia (4 foto viršuje)

Išlaidos

Kietieji korpusiniai baldai – virtuvės, svetainės, dvi didelės ir viena miegamojo spintos, prie lovos esančios spintelės, vonios baldai iš viso atsiėjo ~ 20 000LT. Labai pigiai pavyko rasti 6 valgomojo kėdes, už vienetą-150LT . Valgomajį stalą, natūralios odos sofą su miegamuoju mechanizmu, kavos staliuką, dvigulę lovą pavyko nupirkti skelbiamų akcijų metu, taigi vėl susitaupė nemaža pinigų suma. Šviestuvai parinkti iš populiarių ekonominės klasės prekybviečių. Kai bus galimybė, rekomenduoju užsakovei įsigyti didelį lenktos formos toršerą ir pastatyti jį svetainės zonoje.  Buitinė technika ~11 000LT (šaldytuvas, šaldiklis, mikrobangė, kaitlentė, gartraukis, plautuvė, maišytuvas, orkaitė). Tekstilės gaminiai – užuolaidos, jų mechanizmai, lovatiesė, pagalvėlės, servisas visam butui atsiėjo ~4 000LT. Buvo keičiamos durys, kurių vienetas kainuoja ~ 1500LT.  Iš viso buto įrengimas su meistrų darbais šeimai kainavo ~  55 000LT.

Labai tikiuosi, kad šeimai naujieji namai suteiks gero poilsio ir energijos naujiems darbams 🙂 o Jums, mieli skaitytojai, informacijos apie reikalingą biudžetą namų įrengimui.

Interjero dizainerė

Silvija Grendienė

5 Comments

 1. Inga

  Norejau pasiteirauti, kur pirkote valgomojo kedes?

 2. Rma

  Laba diena. Labai prasau parasykit kur pirkot kedes labai tokiu norime ?

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Sveiki, prekių paieška ir pasiūla tinkama užsakovui pagal jo interjerą yra mano verslo dalis. Jeigu norite Jūsų namams irgi galiu sukurti interjerą ir parinkti konkrečiai Jūsų būstui tinkamus baldus.

 3. Laba diena, norėjau pasiteirauti kiek kainuoja Jūsų konsultaciją interjero klausimais? ar įmanoma konsultacija internetu?

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Laba diena, Lina,

   Konsultacija gali kainuoti įvairiai, priklausomai nuo to kiek skiriu laiko Jūsų problemai išspręsti. Kainuoja nuo 50 eur. jeigu konsultacija yra žodinė, jeigu reikia daryti tam tikrų brėžinių, tuomet, užmokestis yra sutartinis (viskas priklauso nuo užduoties dydžio ir sudėtingumo). Geriausia, jeigu kreiptumėtės asmeniškai, padėsiu kuo galėsiu.

Leave a comment