Blog

Buto interjeras senamiestyje “Pienas ir kraujas”

svetaine

Senamiesčio palėpėje, kurios naudingas plotas užima viso labo 42m² užsakovai pageidavo erdvę išplanuoti  taip, kad būtų: virtuvė, vonios kambarys, svetainė, miegamasis, darbo vieta ir drabužinė (ji perkelta į suformuotas antresoles). Užsakovai – intensyvų gyvenimą gyvenanti jauna pora, kuri gerai apsvarsto apie įsigyjamų daiktų kiekį ir kokybę. Nedidelis būsto plotas įpareigoja racionaliai apskaičiuoti kiekvieną centimetrą. Balta spalva buvo labai teigiamai vertinama užsakovų ir tuo pačiu atliko jungiamąjį skirtingų zonų vaidmenį. Tas pats baltosios spalvos tonas persilieja per skirtingas faktūras, švelniai pereinantis nuo baldų į sienas, lubas, šviestuvus. Norint išgauti lengvumo įspūdį, naudojamos tokios medžiagos  kaip stiklas, veidrodis, plastikas, blizgios medžiagų faktūros. Stačiakampės pagrindinių baldų formos palengvina talpiau susidėti daiktus, tačiau tam, kad išvengti grubaus aštrumo ir kampuotumo, įvestos kelios plastiškos detalės – ovalus stiklinis staliukas su lenktomis raudonomis kojelėmis, plastikinės kėdės, kurių sėdimoji dalis su užlenkimais, virpantys peršviečiamo organinio stiklo sieniniai šviestuvėliai, banguoti lubiniai šviestuvai, toršeras apvaliu gaubtu ir vilnonis kilimas. Kelios raudonos detalės darniai suskamba baltoje interjero melodijoje.

svetaine 2

Į drabužinę galima patekti per ištraukiamas kopėčias. Atkreipkite dėmesį kaip jautriai susipina staliuko raudonos kojelės su kopėčių turėklais

svetaine 3

Kėdžių plastiška forma dera su staliuko kojelėmis ir apvalumais

sofa

Virš sofos esantis paveikslas interjerui suteikia gyvumo, tai užsakovų mėgiamo tapytojo Vytenio Lingio autorinis darbas.

dekoras

Sieninis šviestuvėlis tarsi vaiduoklis-nematomas, bet jaučiamas 🙂

virtuve

Maksimaliai išnaudotas plotas virtuvei. Šaldytuvas yra po stalviršiu-nedidelių gabaritų

miegamasis

Miegamojo išplanavimo idėja, kurios laikantis gavosi štai toks rezultatas 🙂 Miegamajame prie lovos suprojektavau tokį baldą, kurio dangtį atkėlus galima susidėti patalynę ar kitus reikalingus daiktus. Spintos durys-veidrodinės, kad vizualiai praplėstų erdvę.

darbo vieta

Taip pat numatyta darbo zona. Raudona kėdė baltame interjere tarsi kraujo dėmė…

vonios kambarys

Skirtingai nuo pagrindinės gyvenamosios erdvės, voniai parinktas kiek kitoks sprendimas, čia pasiūliau baltų, žalsvų, melsvų ir violetinių plytelių derinį, kuris sukuria gaivumo ir švaros įspūdį

vonios kambarys 2

Per sienoje įmontuotus stiklinius blokelius skverbiasi natūrali dienos šviesa

tualetas

Keletą eskizų perteikia iš pradžių kurto interjero idėją (žr. žemiau)

miegamasis-3

miegamasis-11

Išplanavimas (žr. žemiau)

isplanavimas1

Darbo pradžia (žr. žemiau)

darbo-pradzia5

darbo-pradzia4

darbo-pradzia3

darbo-pradzia2

Interjero dizainerė

Silvija Grendienė

2 Comments

  1. Rasa Arras

    sveika, gal gali pasakyti, iš kur tie “vaiduokliukai” sieniniai šviestuvėliai? kaip tik tokių ieškojau 🙂

    • Dizainerė Silvija Grendienė

      Laba diena, šie šviestuvai yra iš salono “Ligne Roset”.

Leave a comment