Blog

Keistis gera ir naudinga (standartinio blokinio buto interjeras)

titulinis

Šiame bute gyvena du šeimos nariai. Jauna moteris seniai puoselėjo svajonę susiremontuoti ir pakeisti buto interjerą iš esmės, ilgai ir sunkiai dirbo, taupė pinigus savo tikslui įgyvendinti.

Du gyvenamuosius kambarius ji įsirengė pagal savo sugebėjimus ir skonį (suklotos laminuotos grindys, pakeistas lubinis šviestuvas, sienos išklijuotos tapetais, nudažytos lubos baltai, pakeisti langai, vidaus ir lauko durys), o kaip susitvarkyti koridorių, vonios ir virtuvės zonas nežinojo, todėl nusprendė kreiptis pagalbos į interjero dizainerį t.y mane.

Paprastai blokinio tipo name esantys butai, statyti sovietmečiu, neatitinka dabartinių žmonių poreikių dėl pasikeitusio gyvenimo tempo.

Sovietmečiu įrengtuose blokiniuose butuose nebuvo jokios valgymo, higienos kultūros , todėl dabar susidūrusi su šiuo objektu, apie tokius dalykus turėjau pagalvoti aš. Interjero projekto funkciniai tikslai:

Kur atėjus pasikabinti drabužius ir talpinti avalynę?

Kur laikyti drabužių ir avalynės priežiūros reikmenis?

Kur laikyti drabužių džiovyklę ir dulkių siurblį?

Kur būtų galima pasidažyti ir susišukuoti, pasižiūrėti kaip atrodai?

Kaip suplanuoti virtuvę, kad būtų patogu gaminti ir laikyti maistą?

Kaip padaryt, kad talpiai ir tvarkingai susidėtų virtuvės reikmenys?

Kur paslėpti baisų dujų vamzdį?

Kur bus valgomasis stalas?

Ką padaryt, kad vonios kambarys būtų patogesnis?

Kur talpinti skalbimo mašiną?

Norint visa tai įgyvendinti, reikėjo: didelio noro keistis, finansinių išteklių, tikėjimo idėja, kantrybės ir daug darbo. Būtent šie 5 dalykai lemia sėkmę.

Labai didelę dalį pinigų yra išnaudojama buto komunikacijų gerinimui t.y pakeisti nusidevejusį vamzdyną, iš naujo išvesti elektros taškus, kreivų sienų, grindų ir lubų lyginimas.

koridorius

Prieangio zonoje suplanavau spintą iš dviejų dalių: vienoje telpa lauko drabužiai, avalynė, kitoje – dulkių siurblys, drabužių džiovyklą, kai kurie švaros reikmenys.

koridorius 2

Šalia lauko durų bankėtė, kurios gobelenas priderintas prie interjero spalvinės gamos.

koridorius 3

Nuo lauko durų virtuvės link, palubėje buvo išvestas dujų vamzdis (žr. foto viršutinę dešinę pusę). Reikėjo sugalvoti kaip būtų galima jį paslėpti, taigi pasiūliau suformuoti  stačiakampį ir jį dekoruoti. Tam, kad koridorius neatrodytų lyg ilgas tunelis, per visą sienos ilgį pasiūliau įklijuoti veidrodį ir jį tarsi „įrėminti“, o apačioje jo – pagaminti spintelę smulkmenoms sudėti (raktai, pirštinės, šukos…). Veidrodis erdvę vizualiai praplėtė ir pašviesino. Sieniniai šviestuvai tolygiai apšviečia veidą, galima pasidažyti, susišukuoti.

dusas 2

Buvo išgriautas atskiras tualetas ir vonia,  suformuota viena bendra erdvė, durys perkeltos į koridoriaus pusę. Norėjau, kad į vonią patektų natūrali dienos šviesa, todėl panaudojome stiklo blokelius.

Vonia buvo pakeista erdve dušo kabina, kurioje galima maudytis dviese.

dusas 3

Dušo zonoje prie sienos yra pritvirtinta speciali drėgmei atspari  atlenkiama kėdutė (išlaiko iki 200kg svorį).

dusas

Voniai naudojamos baltos blizgios plytelės (didina erdvę). Unitazas, praustuvas pakabinami ant rėmų, kad būtų galima lengvai valyti grindis ir suteiktų lengvumo įspūdį.

virtuve 2

Buvusioje virtuvės zonoje prie lango suplanavau valgomajį stalą.

virtuve

Palei ilgają sieną bute – virtuvės baldų komplektą į kurį patalpinome skalbimo mašiną (ją užsakovė turėjo nusipirkusi seniau), reikėjo perkelti dujų skaitliuką, dujų tiekimą,  plautuvę.

Klaidos:

Užsakovė pati savo iniciatyva anksčiau įrenginėjo du kambarius, nusprendė pasikeisti grindis į laminuotas, nupirko ir įstatė duris. Tai buvo klaidos!

„Senos-naujos“ durys pagal savo stilistiką buvo netinkamos prie naujai sugalvotos interjero koncepcijos, teko pirkti duris iš naujo. Koridoriuje-virtuvėje grindys buvo išlupamos ir iš naujo lyginamos (virtuvės zonoje po jomis nutiesti vamzdžiai karštam ir šaltam vandeniui), klijuojamos plytelės, dėl to tarp koridoriaus ir kambarių gavosi grindų perkritimas.

Pabaigus įrengti koridorių, vonią, virtuvę, atsirado ryškus erdvių skirtumas dizaino prasme . Užsakovės 2 kambariai visiškai nedera prie naujai sukurto buto interjero ir prie šio darbo veliau vėl reikės grįžti, kai tą buvo galima padaryt vienu sykiu.

Noriu skaitytojams patarti, kad nedarytų interjero „gabalais“. Jeigu neturite pakankamai pinigų, tai tada geriau kaupti  juos „rimtam“ viso buto remontui ir vienu ypu viską atlikti, negu daryti pavienius darbus, kuriuos per ilgą laiką reikia „klijuoti“ tarsi mozaiką ir dar kartą grįžti ir grįžti (laiko prasme tai labai didelės sąnaudos).

Perdarydami visą butą iš karto, sutaupysite pinigus ir laiką, kurį geriau galite skirti savo veiklai, taip pat nereikės meistrų kviestis po kelis kartus (smulkiems darbams sunku išsikviesti gerą specialistą už adekvačią kainą). Kuomet jūs nusiperkate kokį patikusį daiktą, turėkite omeny, kad po interjero dizainerio įsikišimo, po pertvarkos, jis gali visai nesiderinti (čia būtent tas atvejis, kai netiko durys – išleisti pinigai už prekes ir montavimą vėjais).

Žinau, kad mano užsakovė šiuo metu džiaugiasi senais-naujais namais, bet mano pagalbos dar reikės tiems dvejiems kambariams.

Mano darbo pradžia (žr, foto žemiau)

pries 5

pries 6

pries 3

pries 4

pries 2

pries 1

pries 1.1

Interjero dizainerė

Silvija Grendienė

 

 

10 Comments

 1. Vaida

  Sveiki , kiek kainuoja toks remontas ir jūsų paslaugos 🙂 ?

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Vaida, kapitalinis buto remontas kainuoja ~1500lt/m2 (įskaičius ir meistrų darbą). Viskas priklauso nuo pasirenkamų medžiagų ir įrangos, todėl kaina gali kisti.
   Mano paslaugų įkainis yra paskaičiuojamas kiekvienam užsakovui individualiai atsižvelgiant į darbo apimtį.

 2. Vaida

  Man labai patinka jūsų darbai, kaip tik įsigijom namą reikia konsultacijų, patarimo dėl interjero.

 3. ir mane domina kiek kainuoja

 4. Koks gražus butas. Kaip pakeitė visą vaizdą. Net neįtikėtina..

 5. Vitalija

  Sveiki, ar sudėtingas virtuvės “perkėlimas” prie kitos sienos? Kiek tai maždaug atsieina?

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Sveiki, taip tai nėra lengva užduotis, mat reikia apskaičiuoti nuotekų nuolydį, ne visuose būstuose jis galimas. Kiek kainuoja reikia derinti projekto įgyvendinimą su meistrais.

 6. Renata

  Laba diena,

  man labai patinka Jūsų įrengta vonia ir ypač dušo kabina. Gal galėtumėte pasakyti minėtosios dušo kabinos bent apytikslius išmatavimus ir iš kur buvo pirkta? Taip pat norėčiau sužinoti, ar bet kokio išplanavimo senos statybos name galima taip įsirengti vonią (aišku, išgriovus tualetą ir vonią bei padarius bendrą erdvę). Būčiau dėkinga už Jūsų atsakymus.

  • Dizainerė Silvija Grendienė

   Laba diena,
   Dušo padas 140×80. Šią prekę galima įsigyti http://www.voniosnamai.lt , o stiklo duris reikia užsakyti atskirai, galite pabandyti http://www.baltijosbrasta.lt. Visais kitais klausimais jums būtų geriau konsultuotis individualiai su interjero dizaineriu. Sekmės!

 7. Žiūrint buto nuotraukas prieš ir po, tai nerealūs pokyčiai. Tikrai puikiai padirbėta, interjero idėja tinkamai pritaikyta butui.

Leave a comment