Blog

Modernus interjeras su “neoklasikinėmis” detalėmis

virtsvetaine

Interjeras buvo kurtas 2009-2010 metais. Užsakovė pageidavo, kad pagelbėčiau sukurti interjerą 65m² ploto, 2000 metų statybos bute (išskyrus vonios kambarį). Pasiūliau būstą suremontuoti iš esmės, motyvuodama, tuo, kad imantis remonto darbų, nebesinorės ką nors keisti ~15 metų.

Pateikiau kelis erdvės funkcinius išdėstymus, iš kurių užsakovė išsirinko jai patį priimtiniausią. Laikantis pasirinkto plano reikėjo išgriauti sienas, išardyti morališkai pasenusią nišą, suformuoti naujas pertvaras, naujai išvedžioti santechnikos taškus, elektros instaliaciją, išlupti senas laminuotas grindis, išlyginti sienas, pakabinti lubas, įstiklinti balkoną, apšiltinti jį, išlupti miegamo kambario langą, keisti duris ir jų varčią.

virtuve

Sujungdami virtuvės patalpą su gyvenamuoju kambariu atsirado erdvės pojūtis. Užsakovė pageidavo kuo talpesnių virtuvės baldų. Esant atviroms erdvėms reikėjo laikytis interjero vientisumo – koridoriuje esantį tapetą įkomponavome tarp virtuvės spintelių. Kaip atsvara matiniams virtuvės baldo paviršiams, buvo pasirinktas stiklas, kuris siejasi su svetainės zonoje  pakabintu šviestuvu ir kavos staliuku.

svetaine 1

svetaine2

Kai pamačiau kokius moteris jau iš anksčiau buvo įsigijusi tapetus, šviestuvus, lovą, kilimą, supratau, kad užsakovė labiau linko prie dekoratyvaus, “neobarokinio” stiliaus interjero, kuris šiuo metu jau yra praeitis.  Atsižvelgdama į jau nupirktas prekes, turėjau sugalvoti kaip jas panaudoti, kad „neobarokinės“ detalės suskambėtų šiuolaikiškai. Buvo praleista nemažai laiko ilgai diskutuojant ir tariantis, ieškota kompromisų, stengtasi ne aklai įgyvendinti kai kuriuos pageidavimus, o kantriai ieškoti priimtinų sprendimų. Pokalbio metu paaiškėjo, kad užsakovei būtų malonus kontrasto principu sukurtas, elegantiškas su klasikos prieskoniais, interjeras.

svetaine 4

svetaine 3

Norėjosi atskleisti šeimininkės pageidautų klasikinių detalių žavesį modernioje neperkrautoje aplinkoje. Užsakovė aktyviai dalyvavo kuriant namų interjerą: ilgą laiką domėjosi interjero sprendimais, turėjo  idėjų, kurias norėjo įgyvendinti.

lubu fragmentas

Visame bute vietoj laminato parinkau natūralias, alyvuotas, kokybiškas ąžuolo grindis. Basomis einant jaučiamas “aksomo po pėdomis” pojūtis. Erdvėje galimi keli apšvietimo scenarijai ir jų variacijos, nuo stiprios iki romantiškai prislopintos šviesos.

iejimo detale 2

iejimo detale

iejimas 1

iejimas 2

Kadangi koridoriaus patalpa yra siaura, o galinė siena nutolusi, tuomet susidaro “tunelio” įspūdis. Čia pravertė jau iš anksčiau užsakovės įsigyti tapetai-jie tamsūs, dekoratyvūs, taigi sieną optiškai priartina. Koridoriuose pasiūliau kiauraraščius šviestuvus, kurie sienoje skleidžia labai išraiškingą šviesą ir stilistiškai “kalbasi” su siena.

miegamasis 2

miegamasis 3

miegamasis 1

Pagrindinis miegamojo apšvietimo kriterijus keliamas, kad lovoje skaitant, būtų geras apšvietimas. Miegamojo kambaryje stilistiškai  susieti spintos fasadas, profiliai, užsakovės jau iš anksto nupirkti šviestuvai ir miegamojo baldų komplektas. Užuolaidose atsikartoja oranmentuotos juostos, kurios yra ir sienos dekoratyvinėje dalyje.

darbo 1

Rašomasis stalas perkeltas iš svetainės į balkoną (įstiklintas, apšiltintas, natūraliai susiformavusioje nišoje padarytos lentynos.

Butas prieš pradedant remontą (žr. foto žemiau)

prad7

prad6

prad5

prad4

prad3

prad2

prad1

Pats teisingiausias užsakovės sprendimas buvo tas, kad ji buto remontui ruošėsi labai kruopščiai ir atsakingai. Projektavimo darbai buvo pradėti vėlyvą rudenį, , atidžiai rinkome meistrus pateikdami darbų brėžinių paketą sąmatai sudaryti , medžiagas, baldus, jų gamybą, interjero detales ir užbaigtumas įvyko vasaros viduryje. Tinkamai nesuplanavus darbų atlikimo eilės, gali kilti nenumatytų problemų derinant meistrų darbus objekte, tokių nesklandumų mums pavyko išvengti. Ačiū užsakovei už pasitikėjimą!

2 Comments

  1. Asta

    Labai gražu. Sakykite o Jūs panaikinote tik tas sienas, kurios nebuvo kaip sakoma “nešančios”? Ačiū labai už atsakymą.

    • Dizainerė Silvija Grendienė

      Sveiki, Asta, nugriautos buvo pagalbinės pertvaros, o ne nešančios.

Leave a comment