Blog

Modernios klasikos interjeras senos statybos kotedže

virtuve 001

Viename senos statybos vienbučiame name, užsakovė pageidavo prieangio, virtuvės, laiptinės ir svetainės patalpų atnaujinimo, kurių bendras plotas sudaro 60m².

Užsakovei buvo priimtinos monumentualios, “sunkumo, svorio” įspūdį sukuriančios baldų formos, taip pat labai vertina natūralias kokybiškas medžiagas, tokias kaip medžio masyvas, oda, plytos, natūralus akmuo, metalas.

Kuriant interjero atnaujinimą, teko susidurti su keliomis problemomis:

– virtuvėje negalėjome pakeisti grindų plytelių, nes  po jomis sumontuota šildymo sistemą, o imantis virtuvės grindų dangos keitimo nusimato itin didelė galimybė  pažeisti šildymo sistemą

– labai nedėkingas prieangio-virtuvės patalpos aukštis-tik 2,5m

– nepalanki  langų padėtis ir dydis-labai mažai natūralios dienos šviesos

virtuve 002

Anksčiau virtuvė buvo išplanuota pagal vieną ilgą liniją (žiūrėkite į foto žemiau), taip šeimininkaujant greitai nuvargstama, nes nepatogu, todėl pasiūliau suformuoti salą. Plautuvė indams ir indaplovė yra toje vietoje, kur yra nuotekos, jų padėties keisti nebuvo įmanoma.

laikrodis 003

Virtuvės zonoje yra kaminas, kurio negalima pašalinti, reikėjo kūribingai derintis prie esamos situacijos ir sugalvoti kaip trūkumą paversti privalumu-puošėme dekoratyvinėmis skaldyto akmens plytelėmis, kurių faktūra išryškinama specialiai suprojektuotu šviesos šaltiniu.

valgomasis 004

Parinktas medžios masyvo valgomojo stalas gali būti didinamas

virtuve 005

Už valgomojo stalo matote duris-ten nuotekų vamzdžiai ir lentynos-reikalui esant privalo būti lengvas priėjimas.

gartraukis 006

Kadangi pageidaujamas stilius klasikinis, rasti erdvinį, salai tinkamą gartraukį buvo ne taip paprasta, mat įrangos formos neaukštai patalpai turi būti lengvos. Vis tik pavyko priderinti modernias buitinės technikos technologijas, su švelniu šviečiančiu gėlyčių dekoru.

uzuolaidos 007

…o tos gėlytės atsikartoja baldų rankenėlėse, užuolaidose… 🙂

Virtuvėje niekada nebūna saulės šviesos, bet surizikavau pasiūliusi kepto biskvito rusvas, tamsesnes sienas ir kreminės spalvos virtuvę, kad sudarytų šiltos erdvės, kurioje kepamas pyragas, įspūdį.

 laiptine 008

Laiptai atitiko pageidaujamo stiliaus nuotaiką, todėl juos palikome. Anksčiau prieangį ir laiptus skyrė arka, kurią patariau išgriauti ir jos vietoje sumontuoti balkį (žr.skirtumą kitose foto).

spinta 009

Prieangyje suprojektuota didelė, funkcionali drabužių spinta, pakeista grindų danga. Kuomet patalpos aukštis nėra didelis,  sunkūs, masyvūs baldai gali sudaryti niūrumo įspūdį, tačiau šioje situacijoje mus gelbėjo didelis erdvės plotas.

laiptine 010

Gaila, kad šilto atspalvio plytelių nepavyko įkomponuoti virtuvėje, būtų išlaikytas vientisumas, visa laimė, kad yra durys… 🙁

apsvietimas 013

Norint suteikti būstui kaip įmanoma kuo daugiau šviesos, pasiūliau išsklaidytą apšvietimą visame projektuojamame plote, naudoti sieninius šviestuvus, kurie turi ryšį su lubiniais šviestuvais

svetaine 011

dekoras 012

Svetainėje užsakovė pageidavo plytų ar kokių nors akmenų dekoro (toks pat yra naudotas virtuvėje), pasiūliau šoninėje sienoje metaliniame rėmelyje įkomponuotą dekoratyvinį skaldytą akmenį.

svetaine 014

Svetainei parinkome šilto atspalvio tamsius masyvius korpusinius baldus (drabužių spinta prieangyje tokio pačio stiliaus).

Patobulinti baldų išdėstymo svetainėje nepavyko, nes tiesiai nuo laiptų per patį vidurį yra praėjimas į terasą. Rekomendacijos: ateityje pasikeisti minkštų baldų komplektą ir staliuką (čia kai pinigų bus daugiau 🙂 ).

uzuolaidos 015

Dieninės svetainės užuolaidos yra žalsvo, kaip akmenų sienoje,  atspalvio

dekoras 015

Naktinės užuolaidos dekoruotos masyviu margu kutosu.

virtuves-eskizas-01

virtuves-eskizas-02

Virtuvės baldų eskizas

DSC_0016

DSC_0017

DSC_0018

DSC_0020

DSCF0093

DSCF0090

DSCF0087

DSCF0085

Darbo pradžia (žr. foto viršuje)

Širdingai noriu padėkoti E.R už pasitikėjimą! 🙂

Interjero dizainerė

Silvija Grendienė

No Comments Yet.

Leave a comment