Blog

Šiuolaikinis interjeras

svetaimne 001

Jauna šeima įsigijo 85m² butą su daline apdaila (suklota laminuota grindų danga, nudažytos sienos, sumontuotos durys, santechnika, vonios kambaryje išklotos plytelės). Užsakovų iškelta užduotis buvo perplanuoti būstą taip, kad jame būtų patogu gyventi 4 asmenų šeimai, taip pat galimybė sutalpinti visus turimus namų apyvokos daiktus, kurių per keletą metų nemažai susikaupė.

Šeima papasakojo, kad interjere norėtų matyti violetinės-žalsvos-rusvos spalvų derinį, kažką originalesnio, įdomesnio. Stilius labiau patinka modernus, tačiau galėtų būti ir lengvos klasikinės detalės.

spinta 002

Tik užėjus į butą, dešinėje pusėje buvo patalpa (3,2m²), kurioje sumontuotas tualetas, praustuvas ir įvadas skalbyklei. Nutarta ją griauti, kad padidinti virtuvės-valgomojo zoną, juk yra dar vienas pilnai įrengtas vonios kambarys! Virtuvės zonoje nebuvo natūralios dienos šviesos. Erdvė gana niūri, kažkuo primena bunkerį. Tam ir yra interjero dizaineriai, kad savo žiniomis padėtų žmogui funkcionaliai išplanuoti būstą ir sukurti jaukius namus!

Užsakovas išsirinko vieną jam labiausiai patikusį buto išplanavimo variantą iš kelių siūlomų.

Koridoriuje buvo nedidelė niša sieninei spintai, tačiau ją reikėjo griauti ir sumontuoti žymiai didesnę, kad būtų galimybė pagaminti kuo didesnį baldą.

Vidurines koridoriaus spintos duris buvo tikslinga gaminti veidrodines, mat atspindžiai patalpoje suteikia daugiau šviesos, erdvės (kurios niekada nebūna per daug), patogu prieš išeinant iš namų žvilgtelėti į save. Spintoje galima laikyti netgi vaikišką vežimėlį 🙂 Žr. Foto viršuje kairėje pusėje esančią spintą.

virtuve 003

Virtuvės balduose galima sutalpinti labai daug daiktų, taip pat ten yra skalbyklė. Panašus baldų modelis buvo sukurtas kitame mano kurtame objekte, labai pasiteisino jo talpumas, todėl rekomendavau užsakovui būtent tokį virtuvės išplanavimą.

virtuve 004

Jeigu virtuvės baldų dešinė pusė gavosi gana masyvi, tai šalia esančias pakabinamas sienines spinteles pasiūlau daryti tarsi atskirtas viena nuo kitos, kad susidarytų lengvumo įspūdis. Viršutinės spintelės yra pasiekiamos tik atsistojus ant kėdės, jose laikomi retai naudojami daiktai.

svetaine 005

Svetainės kietieji korpusiniai baldai yra tos pačios stilistikos kaip ir virtuvė – tarp spintelių yra tarpai, naudojamos tokios pačios medžiagos, talpūs.

sviestuvas 006

Gyvenamojoje erdvėje (koridorius-svetainė-virtuvė-valgomasis) tebuvo vienas nedidelis langas, šiaurinė pusė, čia niekada neužklysta joks saulės spindulėlis. Todėl šviestuvas- buto saulutė 🙂

sviestuvai 007

Reikėjo sugalvoti kaip dirbtiniu apšvietimu “išgelbėti“ tokį tamsų butą. Naudojami skaidrūs, šiltų spalvų šviestuvai.

miegamasis 008

Miegamojo kambario plotas neįprastai didelis (24,5m²), todėl jame nutarta papildomai sukurti darbo  stalą dviems, taip pat dalinai galima išnaudoti lyg tai būtų kosmetinis stalelis.

miegamasis 009

Nors vaikai turi savo kambarį, tačiau ateidami į tėvų miegamajį, jie gali žaisti ant kilimo ir turėti savo „žaidimo aikštelę“ 🙂

miegamasis 010

Stalas, kuris gali būti ir darbo ir kosmetinis 🙂

miegamasis 011

Vaizdas nuo lovos pusės į kitą kambario pusę. Miegamojo ruda blizgi užtiesalo tekstūra yra derinamas su ant spintelės stovinčiais šviestuvais. Užuolaidų dryžiai, su krėsliukų gobelenu, juodais ir rudais šviestuvais, tapetu.

miegamasis 012

Užtiesus ant lovos šviesų margintą užtiesalą patalpa iš karto pašviesėja.

Vonios kambarys liko nekeistas, tik suprojektavau spintelę daiktų pasidėjimui.

Vaikų kambarys bus įrengiamas vėliau.

isplanavimas 013

Buto planas

patalpa 016

patalpa 015

patalpa 014

Viršuje esančios 3 nuotraukos iliustruoja mano darbo pradžią.

Interjero dizainerė Silvija Grendienė

No Comments Yet.

Leave a comment